zabytki dolnego śląska

i śląska opolskiego

Polish Czech English French German Italian Russian Spanish
wiadomości pochodzą z:
współpraca

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej w czwartek w nocy odpali parowóz Tkt48-18. Po co? Aby w piątek od godz. 10.00 lokomotywa była gotowa do jazdy z zabytkowym wagonem produkcji Linke Hoffman po Trasie Parowozowej.

 

To dobry pomysł na spędzenie sierpniowego długiego weekendu. Przejażdżka kilometrową trasą kolejową na terenie bocznicy Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku sprawi przede wszystkim przyjemność najmłodszym, ale też i starszym miłośnikom kolei. Podczas edukacyjnej przejażdżki Trasą Parowozową przewodnicy opowiadają o mijanych podczas wycieczki obiektach, takich jak: kanał oczystkowy, zapadnia, dźwig węglowy, żuraw wodny, elektrowyciąg, obrotnica, olejarnia i piaskownia oraz taborze kolejowym. Muzeum zaprasza również do spaceru z przewodnikiem i zwiedzenia dodatkowych wystaw, m.in. kolekcji unikatowych motocykli amerykańskich marek Harley-Davidson i Indian, a także polskich Sokołów i Junaków.

 

Najmłodszych turystów z pewnością ucieszy zwiedzanie makiety kolejowej, sali muzeum zabawkarstwa samochodowego, wystawy modeli kolejowych, a także parowozu „Tomcia” - mówią organizatorzy. - W zabytkowym wagonie przy wejściu do Muzeum znajduje się kasa gdzie można zakupić bilety i pamiątki.

 

ws-24.pl

polecamy: