zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Firma górnicza z Małopolski wierci otwory i wprowadza do ziemi kamery, które pomagając odnaleźć podziemne korytarze Bystrzycy Kłodzkiej.

 

 

Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych z Mnikowa (Małopolska) odnalazł fragmenty podziemnych korytarzy przy Kupieckiej, Siemieradzkiego, placem Wolności i wzdłuż muru obronnego na Międzyleśnej. Prace mają docelowo służyć otwarciu podziemnej trasy turystycznej.

 

- Dzięki pracom wiertniczym mamy spojrzenie, w którą stronę należy pójść. Jest szansa na powstanie pierwszego odcinka podziemnej trasy, ale to będzie wymagało czasu – podkreśla Marian Walaszek, wicedyrektor firmy AMC z Małopolski.

 

Prace dobiegają końca. Materiał pobrany przy użyciu specjalnej kamery z kilkunastu otworów zostanie dokładnie przeanalizowany. Badania mają odpowiedzieć, czy pod ziemią są nieznane piwnice i korytarze. Firma z Mnikowa od lat prowadzi badania podziemne. Prowadziła m.in. prace rewaloryzacyjne w Twierdzy Srebrna Góra: naprawiono mury i wyremontowano kanały odwadniające. Zaadoptowano też pomieszczenia twierdzy do zwiedzania i na część wystawową.

 

express-miejski.pl