zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Dolina Pałaców i Ogrodów jest doskonałym miejscem do realizacji turystyki kulturowej. Liczne zabytki, bogata historia, piękne krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich są niespotykanym wyróżnikiem Kotliny Jeleniogórskiej nie tylko w Polsce ale i w Europie.


 

Zwiedzając z nami Dolinę Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, odkryjemy przed wami miejsca, w które podczas tradycyjnych wycieczek nie wpuszcza się turystów. Poznacie historię dawnych właścicieli pałaców, czasem mroczną, tajemniczą, pełną miłości, niekoniecznie ze szczęśliwym zakończeniem. Opowiemy o pogmatwanych ludzkich losach i namiętnościach oraz zaklętych w murach śladach najbardziej ponurych podłości. Sami się przekonacie, iż arystokraci nie mieli łatwego życia.

 

Zatoczymy krąg po Dolinie Pałaców i Ogrodów, zobaczymy królewskie rezydencje, szczęki wieloryba, bizantyjską mozaikę, niespotykane Domy Tyrolskie oraz odwiedzimy Park w Bukowcu, gdzie możemy popływać łódkami na Wielkim Stawie z widokiem na Śnieżkę. Wejdziemy także na wzgórze z Herbaciarnią. Gdy starczy nam czasu wejdziemy na Wieże Widokową, górująca nad Bukowcem, skąd rozpościera się piękna panorama na Karkonosze i Rudawy Janowieckie.

 

więcej na discoversilesia.pl

 

Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu

 

Nocne Zwiedzanie Parku w Bukowcu to wyjątkowy spacer po największym na Dolnym Śląsku parku krajobrazowym. W blasku pochodni dawny park i znajdujące się w nim romantyczne budowle stają się jeszcze bardziej tajemnicze. W tej atmosferze opowieść o dawnych właścicielach majątku w Bukowcu i ich miłości, połączona z blaskiem księżyca odbijającego się w tafli Wielkiego Stawu, przenosi nas w początki XIX wieku, kiedy to miejsce tętniło życiem rodzin szlacheckich z całej Europy.

 

W trakcie spaceru odwiedzimy Herbaciarnię, zwaną także Świątynią Ateny. Był to prezent hrabiego Redana na drugą rocznicę ślubu dla swojej małżonki. Z tego miejsca jeśli dopisze nam pogoda, zobaczymy wyraźnie odcinającą się od wieczornego nieba sylwetkę Karkonoszy z górującym nad Kotliną Jeleniogórską szczytem Śnieżki. Dalej pójdziemy brzegiem Wielkiego Stawu w kierunku ruin Opactwa – mauzoleum, położonego u podnóża góry Mrowiec w którym hrabia i hrabina zostali pochowani. Potem, samotna ścieżka, przez ciemny las, doprowadzi nas szczyt góry na którym znajdują się ruiny Zamku Kessela. Z wieży widokowej będziemy podziwiać nocną panoramę Karkonoszy i całej Kotliny Jeleniogórskiej. Przy dobrej pogodzie zobaczymy wszystkie światła górskich schronisk, oświetlony Karpacz wraz z  pobliskimi miejscowościami a także Jelenią Górę.

 

Idealnym zakończeniem wieczoru będzie odpoczynek, przy ognisku na cyplu Wielkiego Stawu. Dla osób, którym będzie jeszcze zbyt mało wrażeń tego wieczoru, zaproponujemy nocny rejs łódkami w trakcie którego będzie można się wsłuchać w odgłosy otaczającej nas przyrody.

 

więcej na discoversilesia.pl