zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

W konkursie Radia Wrocław słuchacze spośród wielu muzeów na Dolnym Śląsku najwięcej głosów oddali na Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej.

 

 

Radio przez kilka tygodni prezentowało małe i oryginalne placówki na Dolnym Śląsku. Prezentowano m.in. Muzeum Armii Radzieckiej i Wojska Polskiego w Uniejowicach koło Złotoryi. Farmacji i aptekarstwa we Wrocławiu, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Żaby w Kudowie-Zdroju i Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej. Radiosłuchacze opowiadali o muzeach i wskazywali, które są najciekawsze.

 

- Dzięki udziałowi w konkursie mogliśmy zupełnie za darmo promować muzeum przez jedno sobotnie popołudnie, a dziennikarze Radia Wrocław przygotowali reportaż na temat naszej działalności. Przy tej okazji chcę podziękować wszystkim, którzy sprawili, że to właśnie my zwyciężyliśmy - mówi Tomasz Nowicki, dyrektor bystrzyckiego muzeum.

 

Co takiego można zobaczyć w placówce? Od ponad 50 lat instytucja prezentuje materiały dotyczące rozpalania ognia. Są tam m.in. zapalniczki lontowe, benzynowe, gazowe, elektryczne, chemiczne, krzesiwa metalowe i skałkowe oraz opakowania i etykiety zapałczane z Polski, a także krajów Europy i całego świata. Ekspozycję otwiera prezentacja krzesiw, od najprostszych żelaznych, poprzez krzesiwa o artystycznie zdobionych uchwytach, aż do krzesiw skałkowych kształtem przypominających broń palną. Warto zobaczyć.

 

express-miejski.pl