zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Ściana Dworu Czarne została poważnie osłabiona, może grozić zawaleniem – alarmuje Jacek Jakubiec, społeczny kustosz tego obiektu. Z właścicielami nie ma kontaktu.

 

 

 

W wyniku awarii instalacji wodociągowej, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przez jedną ze ścian przelało się 1100 metrów sześciennych wody. Awaria nastąpiła w miejscu, do którego Jacek Jakubiec nie ma dostępu. Większość pomieszczeń jest zamknięte na klucz. To wynik specyficznej sytuacji Dworu Czarne, który został przejęty przez Fundację Kultury Ekologicznej a potem wyprowadzony do innej spółki. Jakubiec pozostał w nim, choć próbowano go stamtąd eksmitować. Sprawę przejęcia dworu badają organy ścigania.

 

Problem w tym, że właścicieli nie ma na miejscu. – Przez ostatnie 3 lata byli może ze 4 razy – przyznaje Jakubiec.


Zorientował się o awarii, gdyż to u niego w mieszkaniu znajduje się jedyny licznik wody. Dostał rachunek za poprzedni miesiąc na kwotę ponad 6 tysięcy złotych a do rozliczenia zostanie jeszcze 500 metrów sześciennych.
– Do właściciela mam jedynie maila, napisałem prośbę o pilne usunięcie awarii – mówi J. Jakubiec. Wczoraj na miejscu byli pracownicy Wodnika. Zakręcili oni zawór główny a Jakubcowi dostarczono jedynie zbiornik z wodą pitną.

 

nj24.pl