zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Zdaniem Martina Schoenberga - nowego właściciela pałacu w Piszkowicach ceny zabytków w Polsce są przystępne. Zakupem zabytków na terenie gminy Kłodzko zainteresowani są też inni.

 

 

Martin Schoenberg jest Polakiem mieszkającym na stałe w Kanadzie, gdzie zajmuje się sprzedażą nieruchomości. Niedawno kupił pałac w Piszkowicach i dziewiętnastowieczną kamienicę w Kłodzku. Nowy właściciel twierdzi, że ceny zabytków w Polsce nie są wygórowane.

 

- Ceny starych budowli w Polsce często są niższe niż ceny na przykład jednorodzinnych domów i mieszkań w Kanadzie – mówił w TVP Info Martin Schoenberg.

 

Obecnie pałac pochodzący z 1722 roku jest remontowany. Położono m.in. nowy dach i odnowiono stropy. Odtwarzaniem szczegółowych elementów zajmą się wkrótce sztukatorzy. Ich prace mają potrwać około dwa lata. Pałac ma być oddany do użytku w 2017 roku. Docelowo ma tu być ekskluzywny hotel z kawiarnią.

 

- Wzrosło zainteresowanie obiektami zabytkowymi na terenie naszej gminy. Rok temu znalazł się nabywca na obiekt pałacowy w Ołdrzychowicach Kłodzkich. Nowego właściciela znalazł również folwark w Podtyniu – tłumaczy Stanisław Longawa, wójt gminy Kłodzko.

 

Kilka kilometrów dalej znajduje się pałac w Kamieńcu. Obiekt wyremontowało małżeństwo z Warszawy. Są tam miejsca noclegowe. Właściciel zabytku w Piszkowicach chce uroczyście zakończyć remont 1 lipca 2017. W tym dniu obchodzone jest narodowe święto Kanady.

 

express-miejski.pl