zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

25 marca (w piątek) o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów, w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie, rozpocznie się koncert pasyjny w wykonaniu wybitnej sopranistki Anny Patrys. Przy fortepianie zasiądzie Róża Wysocka. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów. Ilość miejsc ograniczona. Cena biletu: 35 zł.

 

W programie koncertu m.in.: Gustav Mahler - “Kindertotenlieder” (Treny na śmierć dzieci) oraz Franciszek Schubert - jeden z najsłynniejszych cykli pieśni romantycznej “Winterreise” (Zimowa podróż).
 

Pochodząca z Jeleniej Góry Anna Patrys, jest interpretatorką muzyki współczesnej oraz śpiewaczką oratoryjno-kantatowa, laureatką Universal Music Award oraz Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Wokalnego, zwyciężczynią jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wokalnych Elisabeth Connell Prize w Australii i jedyną Polką, która zdobyła Grand Prix konkursu im. Elizabeth Connell w Sydney. Artystka także podbiła serca telewidzów i jurorów w czwartym odcinku popularnego show “Mam Talent!”. Anna Patrys to jedna z najwybitniejszych śpiewaczek barokowych w Polsce. Dysponuje rozległą 3,5 oktawową skalą głosu, niezwykłą biegłością, znakomitą techniką wokalną oraz unikalną ciemną barwą.

Róża Wysocka to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Włodzimierza Obidowicza. Jest solistką i akompaniatorem. Współpracuje na stale z Orkiestrą Dolnośląska, wykonując partie fortepianu, celesty i klawesynu oraz z wieloma zespołami kameralnymi, koncertującymi na terenie kraju i za granicą. Przez długi czas współpracowała jako pianistka z Liniami Morskimi “Carnival Cruise Line” oraz “Fred Olsen Cruise Line” w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Bliższe informacje – tel.: 75–755–84–45, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.