zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Zabytkowy dom towarowy na rogu Ruskiej i Kazimierza Wielkiego zyskuje dwa dodatkowe piętra. Niektórym komentatorom inwestycja się nie podoba, architekt dzieła broni, inwestor mówi że uratował ruinę, a konserwator zabytków tłumaczy tylko, że wszystko jest zgodne z przepisami.

(...)Wrocławska miejska konserwator zabytków nie jest w stanie powiedzieć, czy inwestycja jest zgodna z zabytkowym charakterem Starego Miasta. - Nie umiem odpowiadać na tego typu pytania. Ten obiekt ma pozwolenie na budowę, które uzyskał po dłuższych konsultacjach. Wszystko jest zgodnie z prawem. Obowiązuje też miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza nadbudowę - mówi Katarzyna Hawrylak-Brzezowska.

- Może ktoś mieć inne zdanie, może się komuś nie podobać, ale wszystko jest zgodnie z pozwoleniem, które wydano po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego - dodaje Hawrylak-Brzezowska.(...)

 

(...)Gdybyśmy nie wyburzali, nie nadbudowywali, nie wyszlibyśmy z epoki kamienia łupanego. To nie jest zabytek z epoki Mieszka I, ale z końca XIX wieku, jak pewnie większość Wrocławia - podkreśla projektant.(...)

Cały tekst: wroclaw.wyborcza.pl

 

Zdjęcie numer 1 w galerii - Nadbudowa zabytkowej kamienicy przy Ruskiej wzbudza kontrowersje