zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Utwory bożonarodzeniowe z całego świata wypełnią wnętrza Pałacu Żelazno.

 

 

20 grudnia zapraszamy na świąteczny koncert w barokowej rezydencji pod Kłodzkiem. Wstęp wolny Koncert zakończy tegoroczny Dolnośląski Festiwal Muzyczny. Jego dyrektorem i pomysłodawczynią jest utalentowana śpiewaczka Magdalena Kulig. To właśnie ona wystąpi w niedzielny wieczór w pałacu. Artystka jest obdarzona mezzosopranowym głosem. Ukończyła wydział wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz historię na Uniwersytecie Wrocławskim. To laureatka wielu festiwali muzycznych i konkursów wokalnych. Występowała na scenach Europy i Azji z repertuarem partii operowych i operetkowych oraz pieśni oratoryjno-kantatowych. Będzie jej towarzyszyć pianistka Magdalena Blum. To absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a obecnie jej prorektor. Koncertowała w Rosji, kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej i Środkowej. Występowała jako solistka i kameralistka na festiwalach muzycznych - m.in. w Wiedniu i Gaming. Na swoim koncie ma nagrania dla radia i telewizji, jest także współwykonawczynią trzech płyt.

 

W pałacu zaprezentują Scherzo h-moll Fryderyka Szopena, arie z Oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha oraz kolędy i pastorałki. Świątecznego klimatu dopełnią też na pewno bożonarodzeniowe dekoracje, którymi już teraz wypełnia się Pałac Żelazno.

 

Po koncercie zapraszamy oczywiście do pałacowej restauracji – Kredensu Kłodzkiego, w którym będzie można zjeść dobry posiłek i wychylić lampkę wina.

 

Zapraszamy także do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1071939316169651/

 

*Świąteczny wieczór w Pałacu Żelazno, niedziela, 20 grudnia godz. 19, Żelazno 54. Wstęp wolny.