zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca
Do Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach powróciły z konserwacji trzy obrazy z ziębickiej kolekcji. Są to dwa portrety kobiece oraz wizerunek św. Pawła.
 
 

Odnowienie dzieł sztuki było możliwe dzięki wieloletniej współpracy ziębickiego muzeum z Katedrą Konserwacji Malowideł Sztalugowych Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

Jednocześnie do krakowskiej pracowni oddano pięć kolejnych obrazów wymagających konserwacji i restauracji. - Pracownia konserwatorska krakowskiej ASP kierowana przez panią prof. Martę Lempart-Geratowską jest jedną z najbardziej cenionych i renomowanych pracowni konserwacji malowideł sztalugowych w Polsce. Dzięki życzliwości pani profesor i jej współpracowników już bardzo wiele obrazów z ziębickich zbiorów zostało poddanych konserwacji i restauracji w tej krakowskiej pracowni, a perspektywy współpracy na następne lata są bardzo dobre – mówi Jarosław Żurawski, dyrektor ziębickiego muzeum.

 

Odnowione obrazy wróciły do muzeum 30 listopada i są już udostępnione dla turystów. Muzeum jest czynne od wtorku do piątku w godz. od 10 do 16, zaś w sobotę i niedzielę od godz. 12 do 16. Ostatnie wejście do muzeum jest możliwe o godz. 15.30.

 

express-miejski.pl