zabytki dolnego śląska

www.zabytkidolnegoslaska.com.pl

wiadomości pochodzą z:
współpraca

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radni głosowali m.in. w sprawie udzielenia dotacji na remonty kilku obiektów zabytkowych znajdujących się na terenie miasta.

 

I tak radni zadecydowali o dofinansowaniu kwotą 150 tys. zł. Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Wałbrzychu na prace konserwatorskie przy zabytkowym Kościele Zbawiciela w Wałbrzychu. Dotacja zostaje udzielona na remont i modernizację zabytkowego kościoła – kolejny etap-remont elewacji przy pl. Kościelnym 4.


Kwota 48 tys. 708 zł to dotacja celowa dla Wspólnoty Mieszkaniowej Rynek 17 w Wałbrzychu na prace konserwatorskie. Dotacja zostaje udzielona na wymianę pokrycia dachowego w części frontowej i bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Rynek 17.

Kwota 18 tys. 582 zł to dotacja celowa dla Wspólnoty Mieszkaniowej „Dom” przy ul. Gdańskiej 3 w Wałbrzychu na prace konserwatorskie. Dotacja zostaje udzielona na remont kapitalny dachu, na budynku przy ul. Gdańskiej 3.

Kwota w wysokości 6 tys. zł trafi do Wspólnoty Mieszkaniowej M. Konopnickiej 5 w Wałbrzychu na prace konserwatorskie. Dotacja zostaje udzielona na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na remont kapitalny dachu, kominów, elewacji oraz klatki schodowej wraz z wymianą bądź renowacją stolarki w budynku.

Kwota w wysokości 100 tys. zł zostanie przekazana Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu na prace konserwatorskie przy zabytkowym kościele przy ul. Moniuszki 21 w Wałbrzychu. Dotacja zostaje udzielona na kontynuację remontu pokrycia dachu kościoła.

I wreszcie kwota w wysokości 35 tys. zł dla Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP, Dom Zakonny w Wałbrzychu na prace konserwatorskie przy zabytkowej oficynie mieszkalnej przy pl. M. Darowskiej 1b.